Indonezyjski masaż gorącymi stemplami (pantai luar)

Masaż stemplami ziołowymi w odmianie indonezyjskiej jest wykonywany za pomocą białych bawełnianych torebek, zawierających mieszankę ziół mających zbawienny wpływ na ludzki organizm. Należą do nich: trawa cytrynowa, kurkuma, liście eukaliptusa, imbir lekarski czy cynamonowiec. Stemple ziołowe są przed masażem podgrzewane, tak aby uwolnić zgromadzone w nich olejki eteryczne, a następnie są wmasowywane w ciało z wykorzystaniem olejku. Masaż ziołowy oprócz silnego działania odprężającego, działa także przeciwbólowo oraz pobudza przemianę materii. Pomimo podobieńst do masażu tajskiego gorącymi kompresami, odmiana indonezyjska jest zupełnie inna. Tachnika jest podobna do tajskiego masażu olejowego (aromatetrapi) i polega bardziej na gładzeniu ciała niż jego uciskaniu. Masaż ten jest zdecydowanie bardziej delikatny, relaksujący i odprężający. Polecany osobom, które nie mają ochoty poddać się intensywnym masażom tajskim.

Wskazania do indonezyjskiego masażu gorącymi kompresami ziołowymi

Ze względu na działanie zawartych w nich składników, masaż stemplami ziołowymi poleca się osobom, którym dokucza ból mięśni, chronicznie zmęczonym, zestresowanym i tym, które pracują w pozycji siedzącej. Masaż stemplami ziołowymi ma też pomóc tym, którzy chcą zredukować cellulit lub schudnąć, ponieważ zabieg przyspiesza proces przemiany materii. Masaż stemplami ziołowymi polecany jest również jako sposób na wzmocnienie odporności i odżywienie skóry.

Przeciwwskazania do masażu gorącymi stemplami ziołowymi

Warto też dodać, że istnieje niemało przeciwwskazań do masażu stemplami ziołowymi. Nie mogą z niego korzystać kobiety w trakcie miesiączki, jak również te będące w ciąży. Ponadto, na zabieg nie powinny zapisać się osoby cierpiące na trwałe poszerzenie żył powierzchniowych, czyli żylaki i te, u których występuje problemy z krzepliwością krwi. Jeśli na skórze występują pęcherze, jest ona popękana, poraniona, jeśli występują choroby skóry również trzeba zrezygnować masażu stemplami ziołowymi.